Operační program Spravedlivá transformace

Karlovarský kraj

KARLOVARSKÝ KRAJ PŘIPRAVUJE NOVÝ PROJEKT NÁBOROVÉ PŘÍSPĚVKY V OBLASTI ŠKOLSTVÍ

Karlovarský kraj ve druhé polovině roku 2024 spustí příjem žádostí pro projekt Náborové příspěvky v oblasti školství.

Celková alokace pro daný projekt je 21 028 037,38 Kč, přičemž výše náborového příspěvku, jenž bude poskytnut podpořené osobě, činí 669 000 Kč. K těmto prostředkům na výplatu náborového příspěvku obdrží konečný příjemce až 100 000 Kč na vzdělávání pro příslušnou podpořenou osobu, na niž byla poskytnuta dotace. Minimální rozsah vzdělávacího kurzu je 40 hodin. Naplněny musí být v rámci projektu obě výše uvedené aktivity.

Náborový příspěvek může získat nově nastupující kvalifikovaný učitel, speciální pedagog, odborník z praxe bez pedagogického vzdělání, které si doplní v rámci závazku nebo školní psycholog.

Žadatelem o dotaci může být školská právnická osoba definovaná zákonem č. 561/2004 Sb. (školský zákon), obec, dobrovolný svazek obcí, organizace zřizovaná nebo zakládaná obcemi/krajem, nestátní nezisková organizace, které minimálně 2 roky bezprostředně před podáním žádosti nepřetržitě působí v oblasti vzdělávání nebo asistenčních služeb, církev, církevní organizace, organizační složka státu, příspěvková organizace organizačních složek státu, ostatní právnické osoby vykonávající činnost škol a školských zařízení, zapsané v Rejstříku škol a školských zařízení.