Operační program Spravedlivá transformace

Karlovarský kraj

Základní informace - náborové příspěvky

Kdo může o dotaci požádat?

V rámci dotačního programu jsou způsobilými žadateli pouze tyto osoby:

• školská právnická osoba definovaná zákonem č. 561/ 2004 Sb. (školský zákon);
  • obec;
  • dobrovolný svazek obcí;
  • organizace zřizovaná nebo zakládaná obcemi/krajem;
  • nestátní nezisková organizace, které minimálně 2 roky bezprostředně před podáním žádosti nepřetržitě působí v oblasti vzdělávání nebo asistenčních služeb;
  • církev;
  • církevní organizace;
  • organizační složka státu;
  • příspěvková organizace organizačních složek státu;

ostatní právnické osoby vykonávající činnost škol a školských zařízení, zapsané v Rejstříku škol a školských zařízení (např. akciové společnosti, komanditní společnosti, společnosti s ručením omezeným, veřejné obchodní společnosti).

Kolik finančních prostředků mohu získat?

Dotaci lze konečnému žadateli přiznat ve výši 100 % způsobilých výdajů projektu, tedy ve výši:

• 669 000 Kč pro aktivitu náborového příspěvku, který bude poskytnut podpořené osobě;
  • 100 000 Kč pro aktivitu vzdělávání zaměstnance podpořeného náborovým příspěvkem. Vzdělání musí být absolvováno v rozsahu minimálně 40 hodin; tím není dotčena povinnost dokončit vzdělávání v předepsaném rozsahu dle kapitoly 2 bod A) dotačního programu.

Účelem dotačního programu je náborový příspěvek a příspěvek na vzdělávání, který bude poskytován kvalifikovaným učitelům, speciálním pedagogům a psychologům a dále zájemcům o profesi učitele odborných předmětů nebo praktického vyučování, kterým chybí pedagogická složka odborné kvalifikace.

Podporované aktivity v rámci dotace

V dotačním programu lze získat dotaci na tyto aktivity:

A) Náborový příspěvek

V rámci této aktivity bude konečnému příjemci poskytnuta dotace na výplatu náborového příspěvku:

1. nastupujícímu kvalifikovanému učiteli;
  2. nastupujícímu speciálnímu pedagogovi;
  3. nastupujícímu odborníkovi z praxe bez pedagogického vzdělání, které si doplní v rámci závazku;
  4. nastupujícímu školnímu psychologovi.

Úvazek náborovým příspěvkem podpořené osoby musí být na 1 FTE (full time equivalent), tzn. 40 hodin týdně.

B) Vzdělávání

V rámci této aktivity bude konečnému příjemci poskytnuta dotace na vzdělávání náborovým příspěvkem podpořené osoby dle bodu A) až do výše 100 000 Kč, a to zejména na vzdělávání dle vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků. Vzdělání musí být absolvováno v rozsahu minimálně 40 hodin.